Dodatki SEO dla systemu WordPress
28 grudnia, 2014 0

O WordPressie pisaliśmy już wiele razy – nie tylko naszym zdaniem, ale także zdaniem szerokiego grona internautów WordPress to najlepszy CMS. Zostawia w tyle Joomlę oraz Drupala, podbijając serca coraz większej rzeszy ludzi. Jest darmowy i co najważniejsze – oferuje mnóstwo darmowych pluginów. Także tych, które pomagają optymalizować blogi oparte na tym skrypcie.

WordPress jest bardzo uniwersalny – powstają na nim zarówno strony firmowe, jak i sklepy, blogi, fora. Każda z tych stron potrzebuje optymalizacji. Bez niej poprawne traktowanie strony przez roboty wyszukiwarek, a co za tym idzie zdobywanie wysokich pozycji graniczy z cudem. Aby dostosować stronę pod względem SEO, powinniśmy wprowadzić szereg zmian.WordPress jest bardzo intuicyjnym i przejrzystym skryptem do zarządzania treścią. Jednak sam, bez pluginów nie zapewnia 100% kompatybilności względem SEO. Dlatego wielu twórców stron i pozycjonerów, gdy widzi skrypt WordPress, automatycznie instaluje i konfiguruje pewien zestaw pluginów.

Oto wtyczki SEO do WordPressa, które musisz mieć:

SEO by Yoast – największy i chyba najpopularniejszy plugin SEO do WordPress’a. Pozwala ustawić szablony meta tagów, tytułów i opisów. Ponadto tworzy pod każdą stroną i wpisem (w panelu administracyjnym) specjalną zakładkę SEO, w której możemy ustawić dane meta lub nadać inny atrybut dla linku. Ciekawym dodatkiem SEO by Yoast jest specjalny moduł, który analizuje stronę pod względem optymalizacji. Wystarczy wpisać słowo kluczowe, a wtyczka sprawdzi, ile razy dany anchor pojawił się w treści, nagłówku, meta i linku. Podany wynik oceniany jest w skali zły – średni – dobry – bardzo dobry.

SEO Auto Linker – wtyczka, która dba o poprawne linkowanie wewnętrzne. Wystarczy, że dodamy we wpisie nazwę zespołu lub inną nazwę, która akurat odpowiada tagowi lub innemu wpisowi, a wtyczka sama do niego zalinkuje.

Broken Link Checker – dodatek, który analizuje linki wychodzące z serwisu. Jeżeli jakikolwiek link zwraca wartość 404, problem jest zgłaszany.

Google Sitemap XML Generator – wtyczka sama tworząca mapę strony (sitemap.xml) i aktualizująca linki.

Dodaj komentarz