Google Webmaster Tools – Obsługa panelu
7 stycznia, 2015 0

Skrót GWT to skrót nazwy jednej z usług Google, która jest w pełni darmowa i dostępna dla każdego użytkownika sieci (zwłaszcza dla tych, którzy mają własne strony i promują je w wyszukiwarce Google). Google Webmaster Tools – tak brzmi pełna nazwa opisywanego skrótu, która odkrywa rąbek tajemnicy.

Jak sama nazwa wskazuje, GWT to panel administracyjny dedykowany dla webmasterów. Google uruchomiło usługę, w której gwarantuje webmasterom podstawowe komunikaty o błędach z widocznością strony w wyszukiwarce oraz o błędach indeksowania podstron (w GWT znajdziemy spis wszystkich stron, które są zaindeksowane i zwracają status 404 – nie istnieją). Dla osób, które pozycjonują, GWT jest panelem do komunikacji z przedstawicielami Google. To także na konto panelu przychodzą powiadomienia o karach/filtrach nałożonych na stronę.

Prócz tego, GWT to panel z narzędziami sprawdzającymi Rich Snippet’y strony (możemy sprawdzić, jak wygląda nasza strona i poszczególne jej podstrony oczami wyszukiwarki Google). Panel dostarcza także podstawowych informacji analitycznych związanych z ruchem. To tam znajdziemy liczbę zaindeksowanych stron, orientacyjną liczbę wejść na stronę i frazy, z jakich strona zyskała ruch.

Obsługa panelu GWT jest prosta. Wystarczy założyć konto Google i zalogować się za pomocą stronyhttps://www.google.com/webmasters/tools/.

Po wejściu na panel wystarczy dodać stronę, zweryfikować ją (najlepiej za pomocą pliku umieszczanego na serwerze FTP strony) i cieszyć się dostępem do panelu. Na jednym koncie możemy mieć kilka dodanych stron (ilość jest nieograniczona). 

Dodaj komentarz