Ile kosztuje stworzenie portalu ogłoszeniowego WordPress?
7 sierpnia, 2023 0

Portale internetowe to dosyć ciekawy temat w świecie tworzenia stron www. Czy to ma w ogóle sens i czy się opłaca? Na te i inne pytania postaramy się Państwu odpowiedzieć w tym artykule. Swoisty przełom w branży portali internetowych miał miejsce ma początku XXI wieku, kiedy to wówczas słynna platforma Allegro zaczęła się rozbijać łokciami na Polskim rynku ecommerce. No właśnie, rynku ecommerce – kiedyś to pojęcie nie było w ogóle znane, mówiło się: „platforma sprzedażowa”.

Allegro wraz z kilkoma innymi portalami rozpoczęło erę ecommerce – sprzedaży internetowej. Oczywiście ecommerce to słowo kluczowe nawiązujące bardziej do sklepów internetowych, ale na poczet tego artykułu przypiszmy go także do portali sprzedażowych. Cofnijmy się do początku XXI wieku. 20 lat temu mało kto był na tyle odważny, aby sukcesywnie dokonywać zakupów poprzez Internet. Nie było przecież inteligentnych smartfonów, tylko duże cegły z Nokii. Z biegiem czasu technologia dynamicznie szła do przodu, a świadomość i odwaga Polskich klientów rosła z roku na rok.

Obecnie rynek ecommerce jest potęgą i generuje rekordowe zyski. Zauważalny jest trend odwrotny, ludzie wolą założyć własny sklep internetowy i na nim sprzedawać, niż oddawać swoje ciężko zarobione pieniądze takim portalom jak Allegro, które zjadają zarobki swoich kontrahentów poprzez prowizję.

Czy portal ogłoszeniowy ma sens?

Oczywiście, że tak. Nawet w dzisiejszych dynamicznych i rozwojowych czasach portal z ogłoszeniami ma jak najbardziej sens. Wielu przedsiębiorców mylnie podchodzi do tematu uważając, iż czas portali przemija. Wręcz przeciwnie. Każdy w dzisiejszych czasach, kto będzie miał swój portal lub sklep internetowy może tylko na tym wygrać. Kiedyś stworzenie portalu było tylko w sferze marzeń, gdyż ich koszt był ogromny, a możliwości hermetyczne. W dzisiejszych czasach koszt stworzenie portalu nie jest, aż taki kolosalny, a jego możliwości techniczne potrafią zaskoczyć.

Ile kosztuje stworzenie portalu z ogłoszeniami?

Widełki są naprawdę ogromne. Ceny zaczynają się od 15 000 zł netto, a mogą skończyć nawet na kilkuset tysiącach złotych. Wszystko zależy od wymagań technicznych danego klienta. Średnio za porządny, funkcjonalny portal z ogłoszeniami należy zapłacić około 50-70 tysięcy. Robiliśmy także nieco bardziej okrojone portale z ogłoszeniami w kwocie 30 tysięcy.

Własny portal z ogłoszeniami to naprawdę super pomysł. Trzeba jednak dobrze trafić z pomysłem i co najważniejsze, nie zapomnieć o zaawansowanej promocji portalu, która jest kluczem do sukcesu.

Pamiętaj, genialny portal bez reklamy jest jak Mercedes w garażu bez paliwa – nie pojedziesz do przodu! 🙂