Jak nauczyć się tworzenia stron www?
28 grudnia, 2014 0

To pytanie zadaje sobie chyba każdy młody chłopak, który chciałby zostać profesjonalnym informatykiem. Sposobów jest kilka, wszystko zależy od Waszego gustu oraz co najważniejsze, od Waszej cierpliwości. Radzimy na samym początku zaznajomić się z całą „kuchnią” tworzenia stron, niż na konkretnym uczeniu się języka HTML bądź PHP. Na początku lat 90 były dostępne tylko książki internetowe, nie mówiąc już o szkoleniach, które były promowane jedynie w Stanach Zjednoczonych. W Polsce ten temat dopiero raczkował, natomiast ogromny bum nastąpił pod koniec lat 90, kiedy to powstały pierwsze firmy hostingowe w Polsce, natomiast w USA swoją działalność rozpoczynała jedna z największych firm na świecie, czyli Google.

Zdecydowanie polecamy najnowsze techniki nauki, czyli szkolenia bądź instruktaże filmowe. Niestety nauka poprzez czytanie książek nie da tych samych rezultatów, co poradniki video bądź szkolenia. Najlepszym rozwiązaniem jednak jest czerpanie wiedzy od swojego prywatnego mentora. Pobieranie nauk od doświadczonego informatyka, to coś w rodzaju złotego strzału, lepiej nie można trafić. Tak naprawdę „książkowe gadanie” nigdy nie dorówna praktyce i własnemu doświadczeniu. Taki system szkolenia pozwoli Wam nie tylko słuchać, ale i również zadawać pytania, co jest najważniejsze w tej dziedzinie, aby jak najwięcej pytać i dowiadywać się na każdym kroku. Jeżeli nie znacie nikogo, kto mógłbym Wam pomóc, to zostają Wam do wyboru pozostałe alternatywy, jednak, jeżeli jest ktoś taki, to zawsze warto poprosić o pomoc, nawet odpłatną.

Tworzenie stron składa się z dwóch podstawowych etapów:

– obsługa strony poprzez FTP

– stworzenie samej strony internetowej

Obsługa serwera, czyli FTP jest równie ważna, co sama strona internetowa. Nie tylko ważna jest witryna, ale również konfiguracja i odpowiednie przystosowanie plików.

Więcej informacji już w następnym wpisie.

Dodaj komentarz