Jak prowadzić własny blog internetowy?
28 grudnia, 2014 0

Prowadzenie bloga internetowego może okazać się doskonałym pomysłem na biznes. Wielu blogerów powoli staje się celebrytami sieci, prowadząc swoje strony, publikując na nich wpisy i zbierając coraz większe grono odbiorców. Czym lepiej prowadzony blog, tym więcej czytelników, a co za tym idzie – także większa satysfakcja i przełożenie na zarobki. Jak prowadzić bloga, aby uzyskać taki sukces? Postaramy się przedstawić kilka porad od samych blogerów, którzy pierwsze sukcesy blogowe mają już za sobą.

– Rada 1 – w pierwszej kolejności należy wybrać tematykę bloga. Nie skupiajmy się raczej na tematyce ogólnej – prowadzenie bloga miszmasz wymaga całego sztabu redaktorów i specjalistów od różnych dziedzin. Jeżeli chcemy prowadzić stronę w pojedynkę, lepiej skupić się na konkretnej tematyce.

– Rada 2 – zadbaj o stronę. Nie polecamy budować stron na kreatorach lub portalach blogowych WEB 2.0. Dlaczego? Ponieważ nie mamy całkowitej kontroli nad blogiem. Lepiej zainwestować 50 zł w wykupienie domeny i kolejne 20-30 zł w własny hosting. Wydatek zwróci się już po pierwszych miesiącach, a my będziemy mieli pewność, że bloga nam nikt nie wyłączy chociażby za złe rozmieszczenie reklam.

– Rada 3 – SEO. Tak, magiczne słowo SEO, czyli optymalizacja strony i jej pozycjonowanie. W przypadku blogów to także ważne. Przed ekspansją internetową ze swoimi wpisami należy zadbać, aby blog był dobrze zoptymalizowany. Później wystarczy prowadzić kampanie promocyjne, wymieniać się linkami, dodawać blog do mocnych katalogów – po prostu zdobywać linki, które wybiją stronę na wyższe pozycje.

– Rada 4 – pisz często i ciekawie. Jałowe wpisy publikowane raz w miesiącu na pewno nie przysporzą czytelników. Prowadzenie bloga to trudne wyzwanie – pisać trzeba często i z zamiłowaniem. Najlepsi blogerzy piszą nawet kilka wpisów dziennie. Wszystko zależy od tematyki.

– Rada 5 – sukces buduj powoli. Nie licz na kilka tysięcy odwiedzin w przeciągu jednego dnia po dodaniu wpisu powitalnego. Budowanie marki bloga trwa – to proces, który ciągnie się latami.

Mamy nadzieję, że te rady pomogą Wam tworzyć pewien zarys dotyczący prowadzenia blogów.

Dodaj komentarz