Opis systemu CMS DotNetNuke
28 grudnia, 2014 0

DotNetNuke to kolejny CMS (system zarządzania treścią), który zapewnia użytkownikom wiele możliwości, a swoją charakterystyką gwarantuje nie tylko stabilność, ale również rozbudowane moduły, z których korzystają użytkownicy na całym świecie. Opisywany CMS bazuje na Microsoft NET, system jest darmowy, oparty na licencji Open Source (kod źródłowy sytemu dostępny jest dla użytkowników, którzy mogą pisać pod skrypt nowe moduły, aplikacje i udostępniać je w sieci dla innych userów).

CMS DotNetNuke jest prostym systemem, dzięki któremu każdy może zbudować i zarządzać stroną internetową. Posiada wiele przydatnych opcji, które wykorzystywane są zarówno na stronach wizytówkach, jak i na portalach z newsami. Jest bardzo stabilny, nie potrzebuje ogromnych zasobów serwera, ma przydatne funkcje (jak chociażby podział ról użytkowników). Cały skrypt bazuje na trójwarstwowej architekturze.

Dużym plusem DotNetNuke jest dostępność niezliczonej ilości modułów oraz skórek. To sprawia, że budowana strona może przybrać dowolny wygląd i funkcjonalność. Prócz napisanych już modułów, każdy z użytkowników może napisać nowe rozszerzenie, czyli stworzyć customowe rozwiązanie.

Jeżeli chodzi o minusy, DotNetNuke jest nieco mniej intuicyjny, niż WordPress czy Joomla. Jest to również względnie nowy system (pierwsze darmowe wersje zostały udostępnione w 2010 roku). Mimo to, na całym świecie z sytemu korzysta blisko 800 tysięcy użytkowników.

Reasumując – DotNetNuke to system dla każdego. Pierwsze wersje były tylko korporacyjne i obejmowały instalację strony na domowych serwerach. Obecnie jednak system przybiera globalny profil, co potwierdza rosnąca liczba zwolenników skryptu.

Dodaj komentarz