Opis systemu CMS – PHP Fusion
28 grudnia, 2014 0

Kolejny bardzo szybki CMS, który pozwala na zarządzanie treścią na blogu i zbudowanie strony za pomocą kilku kliknięć. Obok WordPress’a, Joomli oraz Drupala, PHP Fusion wydaje się być jednym z faworytów do grona najpopularniejszych skryptów zarządzających treścią na stronie.

Jak sama nazwa wskazuje, PHP Fusion bazuje na języku programowania PHP. Do poprawnego działania potrzebuje także bazy danych MySQL. Instalacja jest prosta, wystarczy stworzyć bazę danych i umieścić na serwerze FTP hostingu zestaw plików, po czym przejść do adresu strony i wypełnić formularze instalacyjne.

Dużym plusem skryptu PHP Fusion jest jego przejrzystość. Nawet laik po kilku sekundach zorientuje się, który moduł odpowiada za dodawanie nowych treści lub gdzie zmienić skórkę strony. Chociaż sama instalacja jest bardzo okrojona, w sieci znajdziemy wiele motywów dedykowanych do PHP Fusion. Dużym plusem systemu jest także niewygórowany apetyt na zasoby serwera. Prosty blog zbudowany na PHP Fusion nie potrzebuje zasobów wykraczających poza podstawowe, najtańsze oferty hostingowe.

Przejdźmy do minusów. PHP Fusion niestety nie jest tak popularny, jak WordPress lub Joomla. Przekłada się to na mniejszą ilość gotowych pluginów. Niektóre zmiany wymagać będą programowania nowych skryptów i nowatorskich rozwiązań. Kolejnym minusem jest ograniczona współpraca z innymi skryptami. Nasze testy dowiodły, że PHP Fusion poradzi sobie ze współpracą tylko z TinyMCE (edytor tekstowy), PHPMailer lub HTTPDownload. Niewiele gotowych rozwiązań sprawia, że laicy programowania raczej nie wybierają skryptu PHP Fusion.

Dodaj komentarz