Opis systemu sklepu internetowego Magento
28 grudnia, 2014 0

Skrypty sklepów e-commerce dzielą się na proste, bez zbędnych fajerwerków oraz te rozbudowane, które nie narzucają ograniczeń ani na programistę, ani na pozycjonera, ani tym bardziej na sprzedającego, który może konfigurować różne warianty produktów na jednej platformie. Magento to skrypt sklepu internetowego, który zdecydowanie zaliczany jest do grupy rozbudowanych. Wiele osób nie boi się stwierdzenia, że jest to jeden z najlepszych skryptów e-commerce, a na pewno jeden z najbardziej rozbudowanych.

Ma to swoje wady i zalety. Do wad zaliczyć można zasobożerność serwera. Magento potrzebuje dedykowanego serwera, aby móc w miarę płynnie działać. Czym więcej produktów i pluginów, tym wymagany jest lepszy serwer. Drugim minusem jest konieczność nauki skryptu. I nie chodzi nam tutaj o instalację i programowanie lub wdrażanie zmian, ale o samą obsługę – Magento nie jest tak intuicyjny, a bezlik opcji do ustawienia może w pierwszym kontakcie ze sklepem wręcz odrzucić. Nie można się jednak zniechęcać, wszak gdy okiełznamy tego potwora, Magento odwdzięczy się wspaniałym panelem i możliwościami, jakich próżno szukać w innych skryptach.

Zalety sklepów zbudowanych na Magento

Skoro poznaliśmy już wady (jest ich naprawdę niewiele), czas przejść do zalet i poznać prawdziwe oblicze skryptu Magento.

– Panel administracyjny – rozbudowany, potężny, pozwalający z poziomu systemu na wiele zmian, również tych optymalizacyjnych. Łatwe zarządzanie magazynem, dość intuicyjny interfejs i mnóstwo opcji. Dla jednych wada, dla innych ogromna zaleta. Jednak panelu, a raczej jego możliwości nie da się zaliczyć do wad – to zdecydowany plus i jeden z najlepszych panelów administracyjnych sklepów online. Przekonał się o tym każdy, kto prowadzi sklep na skrypcie Magento.

– Architektura skryptu – ta zaleta tyczy się programistów. Magento jest bardzo mądrze zbudowane, kod PHP jest przejrzysty i chociaż jest go mnóstwo, wprowadzenie zmian nie powinno sprawić problemów.

Optymalizacja – wcale nie musimy ingerować w pliki PHP, aby dodać dodatkowy nagłówek lub zmienić znaczniki meta dla produktów. Wystarczy użyć dedykowanego panelu, który jest na standardowym wyposażeniu skryptu. To sprawia, że podczas optymalizacji możemy z poziomu strony zmienić niemalże wszystkie kwestie techniczne, począwszy od meta, a skończywszy na plikach robots lub mapie strony.

– Dodatkowe wtyczki – Magento to jeden z najbardziej rozbudowanych skryptów sklepów. Mimo to, społeczność tworzy nowe wtyczki i wprowadza je na rynek.

Magento możemy polecić wszystkim, którzy szukają skryptu idealnego i bardzo rozbudowanego. Nie sprawdzi się jednak na słabym hostingu i przy małych sklepach.

Dodaj komentarz