Opis systemu sklepu internetowego OpenCart
28 grudnia, 2014 0

Założenie sklepu internetowego przy obecnym wachlarzu skryptów, wtyczek i specjalistów od e-commerce nie wydaje się trudne. To jednak może być złudne – skrypt skryptowi nierówny. Mnóstwo różnic w systemie zarządzania zamówieniami, w możliwościach optymalizacji sklepu pod kątem SEO i wreszcie różnice w wydajności. Czym bardziej zgłębiamy się w meandry dotyczące skryptów sklepowych, tym zauważamy więcej za i przeciw.

W całym gąszczu sklepów online chcielibyśmy zaprezentować jeden ze skryptów CMS, który od początku do końca został stworzony po to, aby pomagać w prowadzeniu handlu online. Oto OpenCart – dość popularny skrypt na zachodzie, w Polsce dopiero zyskujący uznanie. Postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się temu silnikowi e-commerce i wyodrębnić wszystkie zalety, które przemawiają za tym, aby jednak skusić się na sklep oparty właśnie na tym CMS’ie.

Zalety OpenCart:

– Wtyczki – to z pewnością zaleta każdego CMS’a. Wtyczki pozwalają kilkoma kliknięciami rozbudować stronę, wprowadzić nowości i funkcjonalne narzędzia. OpenCart ma ich bardzo dużo – pełna gama wtyczek pozwala dopasować sklep tak, jak tego sobie życzymy.

– OpenCart to popularny skrypt, a co za tym idzie – tworzone są fora, centra pomocy i portale poświęcone tylko temu silnikowi. Oznacza to, że możemy znale w sieci mnóstwo poradników, solucji i specjalistów, którzy chętnie pomogą wtworzeniu sklepu.

– Zgodność z XHTML i MVC – OpenCart tworzony jest w architekturze MVC (jeden z modeli programowania). Co najważniejsze – obsługuje XHTML. Jest więc nowoczesnym skryptem.

– Wydajność – zwykle skrypty sklepowe są zasobożerne i potrzebują sporych serwerów, aby udźwignąć ciężar. Nie OpenCart – skrypt ten jest naprawdę wydajny. Należy jednak pamiętać, że czym więcej pluginów, tym skrypt potrzebuje coraz więcej zasobów serwera.

– Administracja – rozbudowany panel administracyjny pozwalający na dowolną konfigurację zamówień. Do tego funkcjonalny magazyn – wszystko zamknięte w przejrzystym panelu sterowania.

Optymalizacja SEO – na koniec wspominamy o optymalizacji SEO. OpenCart jest lubiany przez pozycjonerów, gdyż jest przyjazny dla algorytmu wyszukiwarki. Łatwy w obsłudze, łatwa możliwość wprowadzania zmian – to duży plus.

Skrypt OpenCart możemy z czystym sumieniem polecić każdemu, kto ma zamiar tworzyć lub modernizować sklep online.

Dodaj komentarz