Tworzenie stron iPhone, Apple, iOS, Macintosh
20 października, 2015 0

Projektowanie stron pod iOS – najważniejsze zasady

Urządzenia iOS są coraz popularniejsze – wielu użytkowników (zwłaszcza mobilnych) chce mieć stały dostęp do internetu i przeglądać strony wszędzie tam, gdzie znajduje się ich tablet, smartfon czy inne urządzenie mobilne z logiem Apple. Aby nie tracić takich użytkowników, trzeba zadbać, aby strona potrafiła dopasować swoją rozdzielczość do urządzeń mobilnych iOS.

Sama platforma pozwala projektować strony i aplikacje w trzech skalach: @1, @2, @3. Poniżej dokładny opis każdej skali:

  • skala obejmująca 100% rozmiaru strony. Najpopularniejsza i jednocześnie z największą wadą, gdyż jest niedostępna dla wielu urządzeń masowego użytku. Skala ta odpowiada rozmiarom urządzenia, na którym jest wyświetlana.
  • skala dopasowująca się do większości urządzeń. Zdecydowanie najczęściej wybierana przy projektowaniu stron i aplikacji pod iOS. Niestety, ma jedną wadę – jest bardzo wymagająca i złe zaprojektowanie sprawi, iż portal będzie wyświetlał się w większej rozdzielczości, niż pozwala na to urządzenie (co skutkuje koniecznością przesuwania ekranu).
  • skala, która nie wymaga skalowania obrazów. Właśnie z tego powodu jest najrzadziej spotykana.

Projektując strony i aplikacje pod iOS należy pamiętać o inteligentnym wykorzystywaniu rozdzielczości zdjęć i grafiki. Każdy graficzny element na stronie powinien być stosunkowo niewielki, aby nie wpływać negatywnie na szybkość ładowania strony. Zasady są proste – strona powinna wyświetlać się w całej okazałości na urządzeniu mobilnym. Jeżeli zajdzie konieczność przesuwania treści lub grafika nie zmieści się na wyświetlaczu – wróć do projektowania i popraw błędy.

Dodaj komentarz