Windows 10 tego lata i „za darmo” dla piratów!
26 marca, 2015 0

Microsoft zaskoczył cały świat, ale chyba najbardziej samych siebie. Firma postanowiła powalczyć z piratami, szczególnie w Chinach gdzie odnotowuje się rekordy nielegalnych systemów operacyjnych. Microsoft postanowił więc, że będzie udostępniał aktualizacje wszystkich systemom Windows 10, nawet tym nielegalnym. Ma to zachęcić złodziejów (nie bójmy się o nich tak mówić) do wykupienia płatnego i legalnego oprogramowania. Pomysł wydaje się być bardzo ciekawy, oczywiście na efekty musimy jeszcze poczekać. Statystyki są zatrważające, około 75% wszystkich zainstalowanych Windowsów w Chinach jest nielegalnych. Co ciekawe, sam Microsoft o tym doskonale wie i nie zamierza w jakikolwiek sposób karać piratów, lecz chce z nimi nawiązać równorzędną walkę.

Odnośnie samej premiery, system ma się ukazać latem tego roku, zaś samego Windowsa 10 już od dłuższego czasu można testować na zwykłych komputerach, niedawno została wprowadzona dosyć konkretna aktualizacja dla wersji testowej. Wygląda to wszystko dosyć dobrze, jednak nadal występują mniejsze bądź większe usterki, co oczywiście można zrozumieć w przypadku wersji testowej systemu. Mam nadzieję, że latem system będzie stabilny oraz w pełni dopracowany. System wydaje się być połączeniem Windowsa 8.1 z Windowsem 7. Uprzedzając najważniejsze pytanie – tak, będziemy mieli dostępny piękny i funkcjonalny pasek menu start.

Ciekawostką jest również fakt, iż użytkownicy Windowsa 7 oraz Windowsa 8 będą mogli skorzystać z darmowej aktualizacji, która pozwoli nam na automatyczną przesiadkę do systemu Windows 10. Przed wykonaniem tej operacji należy wykonać kopię wszystkich najważniejszych plików, warto również sprawdzić, czy nasze aktualne programy są kompatybilne z nowym systemem Windows 10.

System prawdopodobnie będzie działał na zasadzie wersji testowej, czyli będziemy mogli korzystać z systemu za darmo przez cały rok. Po upływie roku będziemy musieli uiścić odpowiednią wpłatę za dalsze, dożywotnie korzystanie z systemu, na ten moment trudno przewidzieć, jaka konkretnie wyniesie kwota za całą licencję.

Dodaj komentarz