Ile kosztuje portal randkowy? Czy można na nim zarobić w 2023 roku?
9 sierpnia, 2023 0

Czy portal randkowy ma sens?

Czy branża randkowa ma się dobrze w 2023 roku, a co za tym idzie, czy stworzenie portalu randkowego jest dobrym pomysłem? Uważam, że jak najbardziej. Po czasach koronawirusa, kiedy to ludzie pragnący poznać swoją druga połówkę przylgnęli do ekranów swojego komputera lub smartfona portale randkowe nadal mają się dobrze. Ludzie co prawda zaczęli bardziej otwierać się na świat po pandemii, ale chętnie wracają do swoich profili randkowych.

Aplikacje randkowe przeżywają aktualnie boom swojej popularności, a ich szczyt przypadł na lata 2020-2022. Nadal mnóstwo osób w wieku 20-40 lat aktywnie poszukuje swojej drugiej połówki wykorzystując portale czy też aplikacje randkowe. Kiedyś czasy były prostsze i wolniejsze, a znalezienie ukochanej nie stanowiło przeszkody. W obecnych, dynamicznych czasach, ludzie nie mają wolnej chwili, aby szukać sobie partnera lub partnerki. Zajęci są pracą, rozwojem osobistym czy też podróżami.

Dla milenialsów, czyli osób głównie urodzonych po 2000 roku portale randkowe czy też aplikacje randkowe są jak zbawienie.

Reasumując, portal randkowy jak najbardziej ma sens!

Czy można zarobić na portalu randkowym w 2023 roku?

Oczywiście, potencjał na zarobek w branży randkowej jest ogromny, nie mówiąc już o branży erotycznej, ale ten wątek może zostawmy na inny artykuł. W 2023 roku, jak i w kolejnych latach ludzie nadal będą poszukiwać swojej drugiej połówki przez Internet i to na pewno się nie zmieni. Warto pomyśleć nad dorobieniem aplikacji mobilnej do portalu. Takie świetne połączenie przyniosłoby Państwu największe zyski.

Konkurencja w Polsce dot. stricte portali randkowych nie jest duża, wręcz przeciwnie. Śmiem napisać, iż porządnych portali randkowych w Polsce można wymienić dosłownie na palcach jednej ręki, z czego jeszcze z 2 lub 3 będą wolne 🙂 Tak naprawdę jest jeden poważny portal randkowy w Polsce. Co innego słychać w świecie aplikacji randkowych. Tutaj mamy już solidną konkurencję, głównie z Zachodu. Aplikacje Tinder czy Badoo są potworami w tej branży, których ciężko będzie wybić z piedestału.

Uważam jednak, że ludzie „randkowi” są bardzo otwarci na zmiany i propozycje. Jeżeli ktoś zaproponowałby im lepsze i skuteczniejsze rozwiązanie od powyższych aplikacji, uważam, że to akurat grono odbiorców mogłoby szybko zmienić swoje przekonania. Na ten moment nie widać jednak takiego kandydata.

Odpowiedź brzmi tak, na portalu randkowym można jak najbardziej zarobić zważywszy na brak sensownej konkurencji, oprócz kilku uznanych graczy.