Jaki wybrać hosting dla sklepu internetowego lub strony www?
28 września, 2023 0

Co to jest hosting?

Hosting to inaczej usługa, która polega przede wszystkim na udostępnianiu przestrzeni na serwerze internetowym, na którym możemy umieścić swoją stronę internetową lub sklep internetowy.  W zależności od wybranej oferty hosting jest w stanie zapewnić szereg innych funkcjonalności takich jak np. poczta e-mail, narzędzia do zarządzania witryną czy baz danych.

Co warto wziąć pod uwagę, decydując się na hosting strony?

Kiedy decydujemy się na wybór hostingu, warto wziąć pod uwagę kilka czynników. Jest to między innymi dostępność serwera. Warto, aby serwer był dostępny przez większość czasu. Każda przerwa w dostępie do strony może w istotny sposób wpływać na utratę klientów, a to z kolei może się przełożyć na wiele strat np. niższą sprzedaż i mniejsze zaufanie.

Bardzo ważna jest szybkość serwera, ponieważ Im szybciej strona będzie się ładowała, tym chętniej klienci będą chcieli ją otwierać. Dzięki czemu strona będzie szybciej wyskakiwała w pozycjach wyników wyszukiwania, a to z kolei ma wpływ na ocenę klientów.

Istotną kwestią jest również ilość przestrzeni dyskowej, ponieważ serwer musi być wystarczająco pojemny po to, żeby pomieścić wszystkie pliki oraz dane sklepu internetowego.

Kolejną sprawą jest bezpieczeństwo, ponieważ hosting powinien zapewniać dobry poziom bezpieczeństwa przed różnego rodzaju atakami hakerskimi. Powinien posiadać kopie zapasowe itd. Firma Sochacki Design codziennie wykonuje kopię wszystkich plików oraz bazy danych, dlatego w razie ataku, strona może zostać przywrócona w przeciągu kilku godzin. https://www.sochackidesign.com/hosting-stron-wordpress/

Dobry hosting powinien oferować wsparcie techniczne w przypadku różnych problemów z serwerem,  które w wielu firmach bardzo często się zdarzają się w przypadku dużego ruchu na stronie internetowej.

Ważnym elementem jest także cena podczas wyboru. Nie powinna być ona jedynym kryterium. Dobrym rozwiązaniem jest wybranie takiego rozwiązania, które oferuje automatyczną aktualizację. Dzięki temu nie ma potrzeby korzystania z usług informatyka do aktualizacji, a to zmniejsza znacząco koszty związane z utrzymaniem strony internetowej.

Podsumujmy!

Wybór hostingu jest bardzo ważną sprawą. Warto go dokładnie  przemyśleć, aby podjąć właściwą decyzję. To poważny krok w procesie tworzenia witryny. Może on wpłynąć na jej dostępność, szybkość, ale także bezpieczeństwo i wsparcie techniczne.

Dobrze jest przeanalizować oferty pod różnymi kątami. Czy oferują wszystkie wyżej wymienione rzeczy, które powinny być oferowane przez dobry hosting i wybrać tę, która spełnia nasze oczekiwania nie zawsze sugerując się jedynie ceną.