Ile kosztuje wykonanie strony internetowej na WordPressie?
25 lipca, 2023 0

Koszt wykonania strony internetowej zależny jest od wielu czynników oraz przede wszystkim wymagań klienta. Widełki cenowe mogą być okrutnie rozbieżne, aczkolwiek ceny w szanującej się, profesjonalnej firmie informatycznej wahają się od 2500 zł do 10 000 zł netto. Oczywiście w przypadku bardzo prostych landing page lub onepage, cena może być niższa, natomiast w przypadku zaawansowanych stron wraz ze sklepem lub innymi integracjami technicznymi koszt może przekroczyć 10 000 zł netto.

Cena za wykonanie strony internetowej na WordPressie u początkujących Freelancerów zaczyna się już od kilkuset złotych. Zahipnotyzowani klienci bardzo niskimi stawkami często zlecają projekty takim właśnie Webmasterów, niestety nierzadko później szukając pomocy u faktycznych profesjonalistów ze względu na braki w sztuce czy też słabe wykonanie. Rekomenduje zdecydowanie powierzyć takie zadanie profesjonaliście i dołożyć od siebie kilka groszy więcej.

Szerzej w tym temacie wypowiedziałem się tutaj: DLACZEGO WARTO NAS WYBRAĆ?

Przed rozpoczęciem prac należy dokładnie doprecyzować z klientem szczegółowy zakres prac i najlepiej spisać je na umowie lub odrębnym załączniku do umowy. Spory między klientami, a wykonawcami w dzisiejszych czasach to niemalże chleb powszedni, jednak źródło tych problemów zaczyna się od braku doprecyzowanych detali i spisanej umowy. Zalecam zatem każdemu klientowi, aby omawiał nawet najdrobniejsze szczegóły z wykonawcą i zapisał je w stosownym dokumencie.

Webmasterzy zazwyczaj na początku wyceny podają orientacyjne kwoty realizacji projektu, dopiero później doprecyzowując kwotę. Mała rada dla klientów, prosimy o okazywanie cierpliwości i wyrozumiałości dla Informatyków. Rzadko kiedy zdarza się, aby programista trafił od razu idealnie z wyceną dzieła.