E-booki dla Webmasterów – nauka tworzenia stron
29 stycznia, 2016 0

Każdy webmaster lub osoba, która dopiero zaczyna przygodę z tworzeniem stron powinna opierać swoją wiedzę na poradnikach, spostrzeżeniach starszych stażem specjalistów z branży lub zespołów osób, które poświęcają swój czas i energię na to, aby najpierw odkryć, a później opisać swoje spostrzeżenia w książkach. Dziś nie musimy szukać papierowych wersji poradników czy lektur traktujących o tworzeniu stron (aczkolwiek takie publikacje również są dostępne). Wystarczy zakupić e-book, czyli książkę w wersji elektronicznej.

Jakie e-booki warto przeczytać aspirując do miana doświadczonego webmastera? Specjalnie dla Was zebraliśmy spis 5 najbardziej popularnych i naszym zdaniem najlepiej sprawdzających się poradników, w których zawarto treściwą wiedzę przydatną podczas tworzenia różnego rodzaju stron czy komponentów www. Oto polecane tytuły:

  1. Bootstrap. Tworzenie interfejsów stron WWW. Technologia na start! – książka ta w kompleksowy sposób traktuje o technologii Bootstrap, opisując wszystko, co potrzebne, aby zbudować swoją pierwszą stronę na interfejsie Bootstrapa.
  2. AngularJS. Pierwsze kroki oraz AngularJS. Profesjonalne techniki – to dwie publikacje, które w całości traktują o projektowaniu i tworzeniu aplikacji webowych. Pierwsza publikacja jest swoistym wprowadzeniem dla początkujących, którzy nie mieli styczności z AngularJS. Profesjonalne techniki to natomiast rozszerzenie, dla zaawansowanych webmasterów.
  3. CSS3. Podręcznik nowoczesnego webdevelopera – bardzo przydatny poradnik wprowadzający w świat CSS. Twórcy postarali się, aby zawarte informacje były spójne i tworzyły jedną, logiczną całość. Dzięki publikacji poznasz takie zagadnienia, jak media queries i nauczysz się dostosowywania elementów strony za pomocą języka CSS.
  4. HTML i CSS. Zaprojektuj i zbuduj witrynę WWW – kompleksowy poradnik, który wprowadza w świat projektowania stron www. Jest na tyle rozbudowany, że zajrzeć do niego mogą także zaawansowani webmasterzy.
  5. Nie każ mi myśleć! O życiowym podejściu do funkcjonalności stron internetowych. – na zakończenie perełka, bardzo ciekawa książka traktująca nie o technicznych aspektach budowania stron, ale o tym, jak je projektować, aby te były nowoczesne i funkcjonalne.

Życzymy miłej lektury!