Płatne, czy darmowe szablony WordPress
22 stycznia, 2016 0

Osoby tworzące strony na popularnej platformie CMS WordPress czy też zajmujące się prowadzeniem blogów opartych na tym systemie bardzo często zadają to samo pytanie – jaki szablon wybrać? Czy szukać motywu darmowego i ogólnodostępnego, czy też pokusić się o zakup motywu płatnego? A może zamówić unikalny motyw, tworzony tylko pod nasze dyktando? Każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety. Firma Sochacki Biznes zaprasza na swój sklep internetowy z szablonami stron – http://sklep.sochacki.biz

Płatne szablony WordPress

Płatne szablony są o wiele bardziej rozbudowane i dopracowane, niż ich darmowe odpowiedniki. Ponadto twórcy dbają, aby internauci korzystający z ich produktów mieli do dyspozycji dodatkowy panel administracyjny, który pozwoli ustawić wygląd strony bez konieczności ingerowania w kod. Dodatkowy support i obsługa techniczna również jest na plus. Minusem jest oczywiście fakt, że płatne szablony są kosztowne – zwykle ceny zaczynają się od 10 do 60 dolarów za motyw. Możemy niekiedy natknąć się na promocje, gdzie za symboliczną kwotę firmy odsprzedają paczki motywów.

Ważna informacja – przestrzegamy przed pobieraniem i instalowaniem szablonów z nieznanych źródeł. Zwykle płatne szablony znajdują się na serwerach, gdzie możliwe jest ściągnięcie ich bez dodatkowych kosztów. Problem polega na tym, że takie szablony bardzo często mają luki w kodach.

Darmowe szablony WordPress

Plusem jest oczywiście brak jakichkolwiek opłat. I to tak naprawdę jedyna korzystna informacja. Darmowe szablony w większości nie posiadają rozbudowanych paneli administracyjnych, toteż ich obsługa wymaga znajomości kodu PHP. Motywy te są również o wiele prostsze, bardzo rzadko responsywne i dopracowane. Przy projektach bardziej zaawansowanych na pewno nie znajda zastosowania.