Najlepszy hosting dla systemu WordPress
28 grudnia, 2014 0

Wielu blogerów, którzy zaczynają internetowe podwoje na platformie WordPress nie wie, na jakim serwerze osadzić swoją pierwszą stronę. Nawet bardziej wprawni Internetowi podróżnicy i webmasterzy ciągle szukają hostingowych rozwiązań. Dlaczego? Ponieważ to hosting odpowiada za to, jak szybko strona będzie działać, jak wiele osób będzie mogło ją wyświetlić, jak wiele mediów będziemy mogli zamieści w bibliotece WordPress’a. Czym lepszy hosting, tym większe możliwości, ale niestety także większa roczna cena utrzymania.

Dla dużych projektów zaleca się wykupienie prywatnego serwera lub zdecydowanie się na serwer VPS. Daje to większe możliwości i upłynnia pracę serwisu. Jednak wróćmy do naszego początkującego webmastera, który nie szuka hostingu w kosztach kilkuset złotych rocznie. Na początek wystarczy najmniejsza oferta firm hostingowych. Tylko którą firmę wybrać? Postanowiliśmy polecić sprawdzone hostingi, które nie tylko oferują niskie ceny pakietów, ale także sprawny i przyjazny support oraz możliwości w konfiguracji hostingu, jakich inne firmy nie oferują.

Na pierwszy ogień polecamy hosting Zenbox (zenbox.pl). Znany hosting wśród użytkowników WordPress’a. Świetny support, hosting skrojony na miarę platformy WordPress. Jest również jednym z najtańszych hostingów w Polsce.

Zaraz za Zenbox’em uplasowała się oferta firmy Hekko. Dostępna na dwóch stronach – hekko.pl i jupe.pl. W obu przypadkach hosting podstawowy zdaje egzamin (o ile miesięczna liczba unikalnych użytkowników nie przekracza 30 tysięcy). Tańszy od Zenbox i również nie sprawiający problemów. Niestety wraz z rozwojem bloga możemy spotkać się z limitami, a co za tym idzie koniecznością wykupienia większego (czytaj droższego) pakietu.

Dodaj komentarz